masteradvertising

بهینه سازی کمپین های ضعیف گوگل ادوردز (Google AdWords)

حسابهای کاربری گوگل ادوردز (Google AdWords) مانند بچه ها هستند، وظیفه شماست که از آنها مراقبت کنید و رشد آنها را ببینید. اما درست مانند بچه ها، نمی توانید تضمینی برای سلامت تمام فرزندان خود همزمان داشته باشید. برخی مواقع ممکن است یکی از حسابهای کاربری تحت نظر شما کارآیی پایینی نشان دهد و نیاز به توجه بیشتر داشته باشد.

 

اما از کجا باید شروع کرد؟

زماینکه برای اولین بار متوجه شدید که یکی از حسابهای کاربری ادوردز (Google AdWords) دچار افت کیفی شده است، بهترین کار این است که تمامی کارهائی که برای این حساب ظرف یکی دو هفته گذشته انجام داده اید را مرور نمائید. اگر تغییرات زیادی اعمال کرده اید، و اطمینان ندارید که کدامیک تأثیر منفی داشته است، به بخش “ابزارها” بروید و با کلیک بر روی “تاریخچه تغییرات” به مرور تغییرات اتفاق افتاده بپردازید. برای برخی تغییرات خاص، مانند افزایش bid یا اضافه کردن تبلیغ جدید، می توانید این تغییرات را به سادگی با کلیک بر روی دکمه undo انها را به حالت نخست برگردانید.

اگر متوجه تغییری خاص و خارج از شرایط عادی نشدید، زمان آن است که از شخص دیگری کمک بگیرید که تابحال با این حساب کاربری کار نکرده است. زمانیکه شما مدت زمان زیادی را روی یک جساب کاربری وقت می گذارید، ممکن است نتوانید تشخیص درستی در خصوص تغییرات آن حساب داشته باشید. با وارد کردن شخص ثالثی به این معادله که روزانه با این حساب کاربری سر و کار ندارد، این امکان وجود دارد که او متوجه تغییری مانند تغییر در استراتژی bid که موجب از دست دادن بخشی از مخاطبان شما شده است، بشود و این کمک زیادی خواهد کرد. همچنین شاید با ایده هائی که شخص ثالثی به شما می دهد بتوانید در یک همفکری تغییری ایجاد کنید که نتایج خوبی به همراه داشته باشد.

بررسی عوامل خارج از تنظیمات ادوردز می تواند کار دیگری باشد که به شما در بهبود شرایط حساب کاربری مورد نظر انجام دهید. به طور مثال شاید زمان بارگذاری وب سایت شما برای موبایل، به دلیل تغییراتی که اخیراً در وب سایت خود داده اید بالا رفته باشد و شما بدینوسیله بخش مهمی از ترافیک خود را که می توانستید از طریق موبایل دریافت کنید از دست داده اید. مواردی از این دست می تواند فراوان یافت شود که تأثیرات ناخواسته ای را بر کیفیت کمپین های شما داشته اند.

این دو عامل که با آنها به اختصار پرداختیم می توانند نقطه شروع خوبی باشند، اما بخاطر داشته باشید که هر چه زودتر نسبت به رفع ایراد حساب کاربری ادوردز خود اقدام نمائید می توانید سریعتر از هدر رفتن بودجه خود جلوگیری نمائید.

0
0
مطالب مرتبط را مطالعه کنید